Druhy masáží:

Klasická masáž

Je to základná masáž svalov, kože a podkožia s vyžitím uvoľňovacích techník a hmatov. Pri tejto masáži sa prekrvujú a zahrievajú svaly, šľachy a koža. Prekrvením sa do tkanív dostane viac živín a kyslíka, čím sa lepšie a rýchlejšie regenerujú.

Reflexná masáž chodidiel

Je to reflexná terapia, starostlivosť o telo cez chodidlá. Využíva reflexné body, plôšky a zóny nachádzajúce sa na chodidle a prácou s nimi ovplyvňuje celé telo, ako vnútorné orgány, tak aj pohybový aparát. Každý orgán, kĺb, či svalová skupina má na chodidle súhlasný bod, alebo zónu. Pri tlačení konkrétnej plôšky na chodidle sa aktivizuje a cez energetickú dráhu ovplyvňuje činnosť orgánu, uvoľňuje svalstvo, či eliminuje bolesť.

Indická masáž hlavy

Masážou kože na hlave sa stimuluje prítok krvi do vlasových folikulov, čím sa zlepšuje ich zásobovanie živinami, ktoré sú potrebné pre rast zdravých vlasov. Indická masáž pomáha uvoľniť napätie, čím nielenže zlepšuje stav vlasov, ale zároveň poskytuje aj neoceniteľnú liečbu problémov spojených so stresom ako sú bolesti hlavy a presilené oči. Táto terapia neúčinkuje iba na telesnej úrovni, ale ovplyvňuje aj emocionálny stav, lebo upokojuje dušu, podporuje relaxáciu a odbúrava stres.

Medová detoxikačná masáž

Medová masáž v spojení masážnej techniky rúk s medom nanášaným na pokožku klienta pôsobí skôr ako vysávanie alebo pumpovanie. Tak vlastne odstraňuje staré štruktúry a toxíny, ktoré telo nie je schopné vylúčiť samo a sú usadené v tkanivách pokožky. Medová masáž stimuluje cez dôležité reflexné zóny činnosť orgánov tela a celý organizmus silno oživuje.

Bankovanie – vákuová masáž

Na túto masáž sa používajú sklenené banky. Vzduch sa v nich ohreje horiacim tampónom. Banka s nahriatym vzduchom sa priloží na pokožku. Pri ochladzovaní pôvodne teplého vzduchu vznikne podtlak a nádobka sa prisaje na pokožku. Prikladajú sa predovšetkým na chrbát. Bankovaním sa zlepšuje metabolizmus kože, zlepšuje sa činnosť potných a mazových žliaz, odstraňujú sa splodiny a metabolity, lepšie sa prekrvujú svaly a odstraňujú sa z nich spazmy.

Shiatsu – Japonská masáž

Shiatzu – tlak prstami je japonskou formou telesnej práce vytvorenou s úmyslom liečiť a podnecovať zdravie. Táto jemná tlaková masáž zahŕňa prácu s rukami alebo s nohami, rovnako ako s hlavou, s uvoľňujúcimi účinkami na nefunkčné, strnulé svalstvo, ktoré bráni plynulému toku energie. Shiatzu harmonizuje tok energii v tele, posilňuje imunitný systém a zbavuje myseľ stresových prvkov, čím spúšťa samoliečebné a regeneračné procesy na fyzikálnej a emocionálnej úrovni. Táto masáž sa vykonáva na zemi na mäkkej podložke, cez odev.

Lymfodrenážna masáž

Je to masáž lymfatického systému. Ten zabezpečuje odtok lymfy z medzibunkového priestoru. Pri látkovej výmene v ľudskom tele dochádza ku vzniku a hromadeniu nežiaducich látok. Lymfodrenáž je veľmi účinná na ich odstránenie. Efektivita manuálnej lymfodrenáže je vnímaná klientom už bezprostredne po podaní procedúry pocitom ľahkých a uvoľnených končatín a celého tela. Táto masáž je vhodná najmä pre ľudí s nedostatočnou funkciou lymfatického systému, následkom čoho sa lymfa hromadí a vznikajú lymfatické opuchy – lymfedémy.

Masáž horúcimi lávovými kameňmi

Môžeme tu hovoriť o termoterapii – o používaní horúcich kameňov striedavo so studenými. Striedanie dvoch teplotných extrémov má blahodarný a liečivý vplyv. Používajú sa lávové kamene, ktoré majú hladký povrch a ľahko sa kĺžu po pokožke. Okrem energetického dobitia organizmu táto masáž eliminuje bolesť vo svaloch a posilňuje samo-liečiace schopnosti organizmu.

Aromaterapia

Doslovne znamená liečenie prostredníctvom vôní. Ide o celostný prístup k starostlivosti o telo pomocou voňavých rastlinných éterických (esenciálnych) olejov. Esenciálne oleje sa vmasírujú do pokožky, pridávajú sa do kúpeľa, alebo sa priamo inhalujú. Aromaterapia sa využíva na úľavu bolesti, starostlivosť o pokožku, zmiernenie napätia a únavy a na posilnenie a oživenie celého tela. Esenciálne oleje dokážu ovplyvňovať náladu, odbúravať únavu, zmierňovať nepokoj a podporiť relaxáciu. Pri inhalovaní ovplyvňujú mozog a nervovú sústavu prostredníctvom stimulácie čuchových nervových zakončení.Väčšina esenciálnych olejov má antiseptické vlastnosti, niektoré su protivírusové, protizápalové, bolesť tlmiace, antidepresívne a expektoračné.

ČOKOLÁDOVÁ MASÁŽ - píling , masáž, zábal

Čokoládová masáž patrí medzi najväčšie skvosty skrášľujúcich celotelových procedúr. Dodáva telu sviežosť, pocit dobrej nálady a výrazne omladzuje pokožku.Vďaka čokoládovej masáži a zábalu sa cez pokožku do tela vstrebávajú vitamíny, aminokyseliny, minerály, antioxidanty.Má priaznivý vplyv na činnosť srdca a odplavenie nežiadúcich odpadových a toxických látok. Čokoládová masáž a zábal spojená s príjemným pílingom prináša našej mysli relax, intenzívna vôňa kakaa podporuje tvorbu endorfinov – hormónov šťastia.Kofeín a teobromín zoštíhľuje a tonizuje.Čokoládová masáž a zábal zaistí vašej pokožke skvelý vzhľad, pokožka bude svieža, krásna, pružná a optimálne hydratovaná – jednoducho, výrazne spomaľuje jej starnutie.

KONTRAINDIKÁCIE : - infekčné ochorenia ( žltačka, HIV...) - plesňové a hubové ochorenia - vysoký krvný tlak - alergia na niektorú zložku - zápalové ochorenia - prechladnutie - tehotenstvo

SOTHYS PARIS – nový zmyslový zážitok

Spoločnosť SOTHYS PARIS patrí medzi najexkluzívnejšie svetové kozmetické značky.Vďaka kvalite účinných prípravkov a rozmanitosti masážnych a kozmetických rituálov uspokojuje aj tých najnáročnejších klientov.
SOTHYS PARIS vytvoril účinnú metódu v kombinácii s prstovými tlakmi, masírovaním a odvodňovaním, ktorá poskytuje úplné ponorenie sa do hlbokej relaxácie a revitalizácie organizmu.Upravuje cirkuláciu energie a asimiláciu aktívnych produktov. Perfektná symbióza účinnosti aktívnych prvkov a exkluzívnych manuálnych techník – to sú rituály ošetrení SOTHYS. Pokojná atmosféra, delikátne parfumované prísady, to je svet príjemného blaha s jemnými tónmi relaxačnej hudby.